MVP Oyuncu Seçimleri Hakkında [Season 2]

MVP Oyuncu Skalası:
MVP olmaya aday oyuncular, her kıstasta en iyi olan oyuncular arasında ilk 5 olarak sıralamaya sokulur:
– Örneğin; En çok sayı atan ilk 5 oyuncu, en çok rebound alan ilk 5 oyuncu gibi. Böylelikle farklı kıstasta en iyi olan oyunculara, iyi oldukları konuda max puan verilir.

Hali hazırda kullanılan Performans Verimlilik Puanı (PIR)  – MVP formülü de dikkate alınarak, ESBBL statüsüne uygun bir hesaplama sistemi yaratıldı. Nizami Performans Verimlilik Puanı formülünde, gerçekleşen en yüksek çarpana [Pts * 1,00] olduğu için, diğer kıstaslar haricinde , sadece en yüksek sayı atan oyuncular sıralamasında ilk 5 oyuncunun alacağı puan sırayla 8-4-3-2-1 şeklinde olacaktır.
PTS kıstası dışında tüm kıstaslarda ilk 5 oyuncu sırasıyla 5-4-3-2-1 şeklinde puan alacaktır.

Bu hesaplama sonucunda toplam puanı yüksek olan oyuncu ESBBL S02 MVP’si seçilecektir!

*** 2 ve üzeri aynı puana sahip oyuncu bulunması durumunda, seçim NBA’de olduğu gibi ESBBL oyuncularına oylama olarak açılacaktır ve oylama galibi ESBBL S02 MVP’si seçilecektir.

 

[Önceki Entry’den Alıntı]
14.hafta sonu itibari ile istatistik çıkaran takımların sonuçları değerlendirilecek; Attığı sayı/Maç başı ortalaması/Blok/Rebound gibi puanları toplanıp bir MVP puanı verilecek.
96 oyuncu arasından, istatistik bilgisi ulaşan bir MVP seçilmiş olacak.

* MVP,  ödülünü ilk F4 maçı öncesi (03.08.2017 – 20:30) alacak, haberi sitede ve diğer sosyal hesaplarımızda yayınlanacak.
* MVP ödül içeriği: sponsorlarımızın ürünlerinin birleşimi olan karma bir paket olacaktır.

Ödülü alacak oyuncuyu şimdiden tebrik ediyor, üçüncü sezonda kendisine başarılar diliyoruz.

Parkede görüşmek üzere!